www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Ролята на жената в съвременното Българско общество


Страници: (3) [1] 2 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ролята на жената в съвременното Българско общество
Черна†а роза
  Публикувано на: 1.12.2005, 13:01
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 134
Участник # 152
Дата на регистрация: 20-October 05



Откривам тази тема, защото в една друга, вече се нагледахме на какви ли не нелепи изказвания. Искам тук, всеки от вас да сподели своите наблюдения, разсъждения, забележки, открития, проблясъци или пък проблеми, свързани по един или друг начин с темата. И тък като в този форум има и доста жени, надявам се те също да се включат активно.

Да обсъдим трезво и с особено внимание към детайлите ролята на жената в днешното общество, като разнищим въпроса във всички посоки.
Темата е доста пространна и изключително важна, ето защо - излейте тук всичко, което имате да кажете по този въпрос.


--------------------
"? ???????, ?? ?????? - ? ?? ?? ???????, ????????? ????? ????? ??????? ?? ??????; ? ?????? ?? ?????????, ??? ???? ???????? ??? ? ???????? ????? ?? ??? ????? ?????!"
PMEmail PosterMSN
Top
IYI
Публикувано на: 1.12.2005, 13:59
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 250
Участник # 141
Дата на регистрация: 12-October 05



Такова, каквото е било винаги!
Редом до мъжа, те се едно неразделно цяло!
Съветта на Стоте е бил с 50жени и 50мъже!
Днес ролята на жената не е такава, каквато трябва
да бъде, за това сме в това тежко положение!
Християните се погрижиха жената да се превърне
в роб, защото знаеха нейната сила.Греховете на Ева,
такива глупости неземни няма!!!
А ролята днес е такава, каквато е била и преди хилядолети,
а именно- децата-ключът на бъдещето и държавността!


--------------------
??? ?? ????????, ????? ?? ??????????, ??? ?? ??????????, ????? ?? ????????!
PMEmail Poster
Top
Миро
Публикувано на: 1.12.2005, 14:59
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Вдигнете жената и светът ще бъде спасен-не знам кой го беше казал.
PMUsers Website
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 1.12.2005, 15:35
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Абе все едно да ме питате каква е ролята на майка ми в моето семейство!!!
Ами естественно, че ролята на жената в едни ситуации е по-важна от тази на мъжа, а в други е обратно.
Когато заливам плоча, сменям изгорял контакт или тунера на телевизора си - жена си изобщо няма да я потърся за помощ и се надявам когато бебето заплаче за мляко тя да не ме търси за кърменето - щото мляко не пущам ( освен ако не сме минали на изкуственно мляко )

За възпитанието на детето е същото - когато то трябва да се сблъска със строгост и неприклонност - аз съм насреща. Но когато се нуждае от ласка и отстъпчивост - жена ми се включва.

Та мнението ми за ролята на жената е същото каквото ми е за ролята на мъжа - едните без другите сме ЗАГУБЕНИ и ЗА НИКЪДЕ. smil4341944e6b0c8.gif


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Bell
Публикувано на: 1.12.2005, 15:38
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Така ли.....аз пък не се чуствам добре в кожата си като жена в Българиа където на теб гледат като парче месо колкото и привидно да се опитват да не е така. Като минеш 25 и вече си стока с изтекъл срок.
Точно така ги усещам нещата аз.
Според мен българската жена днес има много тъжна и трагична съдба в обществото. Особенно високообразованата жена.
Наскоро ми каза леля ми която е една изключително интелигентнта жена (когато прави тест за интелигентност искара над 145 нещо от сорта и и казаха че трябва да е луда)е тази жена ми каза да приключвам с образованието и амбициите за повече дипломи защото се обричам на жестока самота!
Можеби такива жени са уважавани за лаф, но за топлота и спътничество в живоа на дневен ред е малумната курва!Какви учаквате да са синовете на България-е то се вижда!
За съжаление оставам с впечатлението че мъжете се чустват застрашени (на съзнателно или подсъзнателно ниво) от силната и интелигентна жена.
Мисля че турското робство ни е повлияло обществото така. Отношението към жената е изключително цинично! И доста грубо...
Моите приятели имат майките си за слугини, поведението и отношението им към тях е умопомрачително. Аз не познавам дом където хората да се отнасят с такова почитание към майката както в моя дом. Аз никога не бих си позвулила и наум да напсувам майка си-а изглежда това е модерно-помня го от ученическите години като съвсем малка-много е готино да говориш за майка ти сякаш говориш за съседката!
Един мой приятел веднъж се нервира на майка си и в бяс и изхвърли леглото и през балкона-а той е добра душа. Представям си какво правят по-злите хора!

Въобще нямам думи. И тея чалги съвсем извратиха обществото.
Абе незнам всички ми изглеждат скапани и мъже и жени....и умопомрачителните им отношения от които мога само да се дистанцирам!
PM
Top
Иван
Публикувано на: 2.12.2005, 11:13
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



1. Жената е велико нещо.
Ние българите говорим език, в който всяка дума притежава род. Ние знаем коя дума в кой род е, защото усещаме духа на всяко нещо - кое преобладава в него: ин или ян, мъжко или женско, активно или пасивно. Родът в нашия език ни позволява да предаваме същността на нещата, да изразяваме истината за света на висота несравнима с тази, на която е способен един турчин или англичанин, да речем. А думите са не инструмент на мислите, а по-скоро калъп.
Та да погледнем в какъв род са думите представящи най-великите неща от живота ни:
Вселена, Земя, Сила, Мощ, Енергия, Магия, Красота, Любов, Душа, ...
Светът, в който живеем е предимно женски. Затова жената се чувства в него по-уютно от мъжа.
2. Да кажем нещо за жената днес.
Имам щастието да наблюдавам майка си в действие и да се наслаждавам на пълния компект качества, така добре възпяван от нас мъжете: точна преценка на ситуацията, хладнокръвие, непреклонно намерение при преследване на целта, изобретателност, неизчерпаема енергия, саможертва.

Мястото на жената е на предна линия, но на тихия фронт.
Тя трябва да взема решения и да ръководи.

Защо жената не заема мястото си!
Много просто. Бидейки по-разностранна и по-надарена, жената не е свикнала на търпение, на дисциплина, не желае да дълбае по даден въпрос дни и нощи, година след година, особено, ако не е сигурна в успеха. За нея не е тръпка да разглоби пералнята, за да види защо работи, а мъжете правят това дори с риск да я повредят.

Ние мъжете можем да мечтаем цял живот за нещо, което много добре знаем, че е неизпълнимо, но това ни най-малко не ни разстройва. Напротив - мъжът е непълноценен без мечта, която да надхвърля възможностите му в момента, а понякога и възможностите му въобще. Ако нямаме воля да правим нещо, което да излезе извън рамките на битието ни, извън времето на сегашния ни човешки живот, ние няма да имаме посока и цел, за която да живеем и за която да умрем. Всъщност това, за което говоря мисля, че може да бъде разбрано, ако жените се сетят как се отнасят към децата си. Децата дават на майката точно тази нагласа, за която говоря. Просто трябва да използват това си знание и да го прилагат във всичко. Така ще могат да творят живот във всяко нещо, с което се захванат.

Малко се отплеснах.

3. Може мъжки ум да е измислил образа на "тъпата кукла за удоволствия на мъжа, парчето месо, лачената чанта и пр.", но който и да го е измислил, много умело е включил примамка и за двамата. Споменахме, че жената няма да си дава зор да копае нивата, ако може с едно червило и къса пола да намери "глупака", който да върши цял живот тая работа. Тук трябва добре да разберем същността си, а не да търсим виновен. Ролите са еднакво жалки:

- Ех, добре, че имам сериозен бизнес - няма мадама, която да не мога да си позволя. Една-две дрънкулки и я тъпча до забрава (казва мъжът).
- Ех, добре, че съм хубава - няма глупак, който да не дава всичко, за едно ебане. Цял живот няма да ми се наложи да работя (казва жената).

Ако се улисаме да търсим кой виновен - тъпите жени или мръсните мъже, значи сме паднали в капана здраво.
Дайте да оправим нещата, след като знаем на какво се базира цялата тази клоунада, водеща и мъже и жени към деградиране.

4. Туй, което знам е, че мъжът дава посока, цел, а жената осигурява енергетическата поддръжка (муза, ако щете).
Мъжът трябва да учи жената да гледа напред, да не забива в конкретното, а жената обратно - да учи мъжа на практичност, полезност, на най-ефективно реализиране на потенциала. Кой за каквото учил, нали? smil4334ad1724132.gif
В крайна сметка мъжкото и женското е у всеки от нас. Всеки трябва да развива и двете си страни. Та нали не винаги е имало полове. Били сме едно цяло. Самоусъвършенстваща се, самоподдържаща и изменяща се вечна система. Това е проектът "Човек".
PM
Top
Черна†а роза
Публикувано на: 2.12.2005, 11:54
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 134
Участник # 152
Дата на регистрация: 20-October 05




Един въпрос към Bell - защо така те наранява фактът, че една образована жена е трън в очите на мъжа ?!
Не показвай тези си качества пред мъжа , който е притеснен от умствените ти познания и всичко ще бъде наред, стига да искаш да си с такъв човек до себе си.
За съжаление ми е малко трудно да взема обективно отношение, точно по този въпрос, тъй като никога самата аз не съм била съветвана у дома, да спирам развитието си, за да си увелича шансовете сред мъжете. И не мисля, че ти трябва да следваш този съвет на леля ти. Все пак ти би ли искала да имаш до себе си мъж -комплексар?! В моето семейство, цял живот ми е било набивано в главата, не само от майка ми, но и от баща ми, че майката е най-важна за да просъществува едно семейство, и именно на нея трябва да се отдава най-голямо уважение... Не искам да влизам в подробности, но замислете се, щом и един мъж го твърди, значи има защо, все пак когато човек понатрупа семеен стаж тези неща са му далеч по-ясни...
Не случайно децата биват поверявани на грижите на майките си при един развод, не случайно говорим за майчински инстинкт, докато понятието "бащински" не се използва, не случайно малкото момиченце от невръстна възраст си играе на майка с куклите си, подготвяйки се за бъдещата си роля. Просто ние така сме устроени - да се вглеждаме в детейлите, да проявяваме стотици пъти по-голяма емпатия, да проявяваме непрестанна загриженост, да поставяме нечий друг живот, пред собствения си - в случая този на децата, да мислим повече за живота който сме създали, отколкото за собствения си...
Това е изключително ценно и никога не бива да бъде пренебрегвано, от никой мъж. Дори напротив, би следвало да бъде боготворено, точно както прави моят баща, когато става въпрос за майка ми, за неговата, изобщо за Майката.
Ето защо, скъпа - Bell, типично в твоя женски стил, ти трябва да държиш на собственото си себеусъвършенстване, най-малкото от мисъл за децата ти. Помисли само, колко много те ще се нуждаят един ден от теб и колко много можеш да им дадеш, ако си една образована жена. Не ни трябват майки, от типа, в една ръка хванала цигарата, в другата кафето, седяща по цели часове на клюки в градинката, нехаеща за детето си, и неспособна да го научи поне на едно стихотворение, ако не друго. Майки, които зарязват децата си на грижите на простата лелка в детската градина. Не , такива жени, НЕ трябва да бъдат майки на бъдещето поколение Българи! Ето защо, мило момиче, направи го с мисъл за детето си, с мисъл и отговорност към Народа си, а останалото, в стила на Православието , ще ти кажа - "то ще ти се притури". Вярвам , че има някой достатъчно интелигентен мъж, на който не му е все едно от какъв ген ще се пръкне бъдещият му наследник и ще избере именно теб.


--------------------
"? ???????, ?? ?????? - ? ?? ?? ???????, ????????? ????? ????? ??????? ?? ??????; ? ?????? ?? ?????????, ??? ???? ???????? ??? ? ???????? ????? ?? ??? ????? ?????!"
PMEmail PosterMSN
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 2.12.2005, 12:17
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Бел, след 25 може да си стока с изтекъл срок САМО ако искаш да ставаш фотомодел тепърва!!! За това ли мечтаеш или искаш да си нормален зрял човек.
Какво те плаши възраста толкова - я виж д-р Емилова от Варна какъв вид има на 60години!
А някой жени на 25 с повехнала кожа от цигари , алкохол и преяждане не могат да се мерят с нея!


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Атила
Публикувано на: 2.12.2005, 14:47
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 85
Участник # 37
Дата на регистрация: 23-July 05



жените са най-прекрасното нещо на света.
Всичките ги обичам !!!


--------------------
«Ego sum Attila flagellum Dei»
PM
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 2.12.2005, 15:31
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Aaaa, има между тях една малка част която им се вика проклетници. Но за всеобща радост те са толкова малък процент, че никак не вредят на имиджа на общата прекрасна женска част . Тежко на мъж който попадне на такава - и после що на болната Пена мъжа и бил умрял.

< Един заврян зет се прибирал и виждайки дядо си (на жена си баща и) седнал на пейката пред къщата, прави жест с ръка наподобяващ танц на змия. Дядото като отговор на зетя прави същия жест, но с двете ръце. Какво ли са си казали?
Зетя питал : Мойта кобричка в къщи ли си е?
Дядото отвърнал : И двете са вътре. >

Разбира се , че за да кажа цялата истина - сътуацията е същата и при мъжете .


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Bell
  Публикувано на: 2.12.2005, 16:52
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



QUOTE
прави жест с ръка наподобяващ танц на змия


Ето това ми е много познато. Бифшето ми гадже не само ми правеше жеста ами ми и съскаше, най-странното е че и баща ми ми го е правил.....

Черната Роза- аз съм напълно съгласна с теб. Моята леля, която ми дава този съвет е всъщност един от най-образованите хора които съм срещала през живота си. Точно това е парадоксът и за това го расказах. Естествено тя знаеше, че аз няма да мога да заменя едното за другото.

В интерес на истината аз бих предпочела да развивам себе си ако ще това да означава че за мене няма да има "тъпкачи" както се изразих в другата тема (за да е по-бутафорно разбира се каквото е и в действителност).

[QUOTE]защо така те наранява фактът, че една образована жена е трън в очите.[QUOTE]
Дразни ме това нещо защото мъжете се плашат от такава жена. когато много знаеш и се впускаш в спорове в един момент мъжете те слагат в една определена категория жени-неприятните (о чакай, забравих да кажа, към тази категория винаги лепват етикет "незадоволени")! Те обичат жени които да извършват предимно физически функции и за които с право могат да кажат че жената е низкостепенно същество и така да се чустват над тях. Не мога да търпя когато един мъж принизява жената, когато я слага в рамки, и когато смята че знае най-добре какви трябва да са жените.
Когато някой ми каже дори-не псувай, ти си жена. Какво по дяволите значи това??? Аз не бих казала на един мъж-не плачи защото си мъж. Негов проблем си е! smil4334a5d10da0d.gif

Може би е еволюционна нагласа тази за мъжете с младите жени обаче мен ме дразни това. Знаеш ли розичке колко дърти мъже ме заговарят ,ама дъртиии да ти призлее. Някакъв бяс се надига в мен всеки път и им казвам че и те са грозни и грохнали и защо си въобразяват че младо момиче като мен може да ги пожелае. Питам ги-не говорите ли със жени на вашата възраст-те не са ли жени? Казват ми-е да за разговор само стават. smil4334af067a7a3.gif smil4334af067a7a3.gif

Иван- не съм съгласна с теб че жената няма търпение. Аз съм с впечатлението (от личен опит) че мъжа е доста по-импулсивен а жената е склонна да планира. Но разбира се понякога си е до човека.
Също така не съм съгласна че жената трябва някой да я води. Пак от личен опит и наблюдения съм установила че е точно обратното. Не случайно жената крепи семейството. Обикновено жената е тази която шушне в ухото на мъжа кое е по-добре да направи. А пък възрастните жени все ми повтарят (включително и майка ми)- ако искаш нещо важно да стане трябва мъжа да го накараш да си вярва че той самия го иска и го е решил. Слагаш му думите в устата....можеби наистина повечето семейства са устроени така. Но дори и аз в малкия си опит съм забелязала че в един момент мъжа си пропуква дебелата кора и започва да се допитва като малко дете! smil3dbd4e5e7563a.gif
Такаче можеби просто ти харесва да си мислиш че мъжът трябва да дава насоките на жената.

Виждате ли колко е противоречащо , сред момчешките среди особенно по-алтернативните така да се каже момчетата си имат нещо като култ към тъпата жена. Обожават да се присмиват колко са тъпи жените и така нататък. А пък образованите и интелигентни също трябва да бъдат принизени понеже "няма" такива въобще за тях! Знам от личен опит. Прекарала съм си тинейджърските години в подобни спорове и нерви с разни метали пънкари скинари...квот щеш!
Сигурна съм че не ги е възпитавала така майка им.
Аз мисля че мъжете са свикнали да живеят във патриархален свят и за тях е неудобно и неуютно да се сблъскват с образовани жени сега когато това е възможно!

Феминизма дори такъв какъвто го разбирам аз е приет негативно каточели сме в някоя арабска страна. Ясно е че никой не иска да приеме истинския смисъл на феминизма, защото е по удобно да го заклеймяват! Но това е невежество!

има и друго нещо което ме дразни. Когато един мъж упражнява физическа сила над една жена. Мога само да кажа че там където интелекта не достига започва физическата сила!

Георги- естествено че не ме вълнува кариера на фото модел, но ме вълнува това че се цени повече! Просто не мсиля че би трябвало да е така но е така....
ако си грозно и образовано момиче....всичко ти е много по-трудно. Сетете се само за зубарките в някой клас. Момчетата ги приемаха за безполови!


Розичке аз съм съгласна с теб че една образована жена може да прояви хитрост. Дразни ме това че се налага да подтискам истинската си същност за да не се плашат великите мъже!
Бившия ми приятел все ми повтаряше "леле какво мило момиче беше когато ме омайваше а после какъв звяр се оказа" Никога не ми е викал мечо,пухче,зайче и някви такива. Моето наименование беше-зеленооко чудовище!
Но аз все се изправям пред тая дилема-защо по дяволите все ние трябва да подтискаме нещо в себе си, все нашата свобода е уграничена, свободата да бъдем себе си! За това не мисля че живеем в женски свят-не е и нужно.
Просто мисля че живота е много по-труден за жените отколкото за мъжете!
smil4334a8edcde62.gif
PM
Top
Иван
Публикувано на: 2.12.2005, 17:56
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Bell, поспри се малко smil4334ad1724132.gif
Както обичам да казвам (и на себе си) дай си възможност да разшириш или промениш един ден възгледите си. Вярвам, че с всеки е било така - един ден вижда как в миналото е бил категоричен в оценките си, а след години намира, че колкото повече знае, толкова по-малка е категоричността в тона и изводите му.
Приемаш твърде лично особеностите на Женското и Мъжкото. Това са начала и принципи, надхвърлящи човека. Гледайки на тях като на предимства или недостатъци е принизяване, което ще ни лиши от истинското въплъщаване и изживяване на тия принципи.

QUOTE
Също така не съм съгласна че жената трябва някой да я води. Пак от личен опит и наблюдения съм установила че е точно обратното. Не случайно жената крепи семейството. Обикновено жената е тази която шушне в ухото на мъжа кое е по-добре да направи. А пък възрастните жени все ми повтарят (включително и майка ми)- ако искаш нещо важно да стане трябва мъжа да го накараш да си вярва че той самия го иска и го е решил. Слагаш му думите в устата....можеби наистина повечето семейства са устроени така.


Жената може да шушне, да плаче, да се сърди, може да манипулира по-меката душа на мъжа. Каквото и да избере, за да постигне това, дето си е наумила, това все още не значи, че има усета за посока.

Да постигнеш целта си не означава, че имаш дарбата да поставяш цели!

Тук изразяваш нежеланието някой да те води, само защото мислиш за водача си като за някой конкретен мъж на базата на досегашния си опит.
А става дума за мъжкото начало.
Ами ако водачът ти е жена, тогава с по-голяма охота ли ще позволиш да бъдеш водена?

Думите Дух и Бог са в мъжки род!

Става ми мъчно като видя колко жени пропиляват енергията си в безсмислени борби и скърби. А в повечето случаи е нужна просто нова посока.

Аз разбирам, че жените са непокорни и свободни и аз се уча на това от тях.
Поради естествената и освободеност, жената бърка и следните понятия:
- Търпението смята за примирение. Да стаяваш чувствата, мислите и действията си и да смяташ това за търпение е страшна загуба. Търпението означава да работиш безупречно по постигане на целта. Търпението е висша всеотдайност и безкористност.
- Дисциплината се приема за безкритично изпълнение на заповеди, а тя е преди всичко воля за победа. Воля за движение напред, дори и когато няма изгледи за успех.

Желая на жените да развиват мъжкото начало, да го търсят търпеливо и дисциплинирано, за да станат велики!
PM
Top
Bell
Публикувано на: 2.12.2005, 18:24
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



не мога да се съглася с тебе Иване!
Аз съм пластичен човек и винаги оставям място за нови възглеи, аз самата си ги сменям често но когато говоря твърдо означава че на този етап до такива изводи съм стигнала...за бъдещето незнам. Ще видим кое ще опровергае то.

Но тва за жената дето се тръшка и реве и така нататък е точно някакъв жалък образ на това което НЕ съм аз като жена и жените които са ме отгледали и жените които са ми приятелки.

Явно си има различни типове жени както и различни типове мъже разбира се. Но защо тогава ако ти си прав аз никога не се тръшкам и никога дори не поставям под съмнение това което аз съм решила и посоката която съм взела...те просто са дори вън от дискусиа при мен! Ще кажеш защото съм млада а аз ще ти кажа че ми е семейна черта и че всяка силна жена в моя род е като мен.

Аз не мога да се съглася че жената има нужда някой да я води. Това го оспорвам категорично, жената нямала и възможност цели да си поставя. А какво ще кажеш за жените които сами отглеждат децата си. Тяхното не е търпение а примирение според теб и не могат да поставят цел а следват....кого?

Моля ти се не се излагай. Мен не ме вълнуват тези жени които още живеят в миналиа век, които някой ги води и така нататък.Аз не се причислявам към тях. Жените в този форум са различни, показва го всичко и това че сме малко. Но не съм останала с впечатление някоя да чака на мъжа си да и набелязва целите!
Не мислиш ли че майката насочва семейството? Мисля че ти каза как майка ти е дисциплинирана,решена,силна жена която си поставя цел и с осърдие я постига....противоречиш си.

В моето семейство майка ми решава какво ще се прави, тя оправлява семейния бюджет, в интерес на истината тя управлява бизнеса, до нейния съвет се осланят всички, а повярвай ми няма по истински мъже от тези в моето семейство. Който ме познава го знае! Същото важи за баба ми,за пра-бабите ми-една от които познавах добре тъй като си отиде когато бях на 13....моя род има дълга памет и дълго дърво....Такаче опита ми е показал друго.

Мен не може да ме води нито мъж нито жена...мога само да се преструвам че ме води докато посоката е тази която аз желая. Който ме познава го знае до болка.

И приятелката ми е като мен, даже тя си е направо вихрушка която повлича всичко зад себе си...и майка и е такава.

Да, има и жени като тези които описваш...но те за мен са слаби жени!
PM
Top
Иван
Публикувано на: 2.12.2005, 22:44
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Тогаз се оттеглям от дискусията.
Явно има на какво да научиш жените и мъжете тук за Ролята на жената в съвременното общество.
Що е живот - все е пред нас!
PM
Top
Bell
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Струва ми се че ти го прие много лично.
В крайна сметка жените са били принуждавани да бъдат пасивни прекалено дълго векове наред и това си дава отръжението и днес! Това мога да ти кажа!
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020